Головна
Інформація, Новини
Основні публікації і захищені дисертації
Участь лабораторії у науковому житті
Волонтерська і громадська діяльність
Електронна бібліотека
Фотогалерея

 


Лабораторія психології малих груп та міжгрупових відносин


 

Лабораторія психології малих груп та міжгрупових відносин є одним з наукових підрозділів Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Тема дослідження лабораторії: «Свідоме та несвідоме як чинники регуляції групової взаємодії суб’єктів освітнього процесу» (2014–2017 рр.)


Головна подія року

Конференція «Актуальні проблеми психології малих груп»
(18-19 травня 2017 року)


Лабораторія була створена у 2006 році. Її співробітники розпочали працювати над темою «Особливості групової динаміки в умовах реформування загальноосвітньої школи» (2006-2008). Науковий керівник: Горностай П. П. Виконавці: Вознесенська О. Л., Чорна Л. Г., Грибенко І. В., Никоненко Л. В., Плетка О. Т.

У 2009–2013 рр. лабораторія виконувала тему «Особливості становлення групової ідентичності в освітніх та соціальних середовищах». Науковий керівник: Горностай П. П. Виконавці: Циганенко Г. В., Чорна Л. Г., Грибенко І. В., Плетка О. Т., Покладова В. В., Скрипнік О. В.

З 2014 р. колектив лабораторії працює над темою НДР «Свідоме та несвідоме як чинники регуляції групової взаємодії суб’єктів освітнього процесу» (2014–2017 рр.). Науковий керівник: Горностай П. П. Виконавці: Горбунова В. В., Дорожкін В. Р., Циганенко Г. В., Коробанова О. Л., Чорна Л. Г., Грибенко І. В., Плетка О. Т., Покладова В. В., Скрипнік О. В.
Актуальність теми зумовлена важливістю процесів взаємодії, що відбувається між індивідуальними та груповими суб’єктами освітнього процесу. В ході аналізу соціально-психологічних проблем організації освіти недостатня увага приділяється вивченню чинників групової взаємодії суб’єктів освітнього процесу, зокрема тих, що належать до простору феноменів свідомості та несвідомого. Від ефективності групової взаємодії в малих групах залежить не лише соціально-психологічний клімат, а й ефективність функціонування цих груп та освітнього процесу в цілому, а також повноцінна самореалізація особистості як члена малої групи.

Метою дослідження є вивчення чинників внутрішньогрупової і міжгрупової взаємодії суб’єктів освітнього процесу, що належать до групового свідомого та несвідомого; розробка методів оптимізації групової взаємодії з метою підвищення її ефективності. Використовуватимуться такі методи дослідження: теоретичний аналіз і синтез, феноменологічний опис, включене спостереження, соціометрія, соціально-психологічний експеримент, аналіз продуктів діяльності, психосемантичне моделювання та реконструкція, психодіагностичні методи, тренінгові та психотерапевтичні методи роботи з групами, методи обробки статистичних даних.


Колектив лабораторії

Горностай Горностай Павло Петрович
доктор психологічних наук, завідувач лабораторії
Дорожкін Дорожкін Валерій Романович
доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник
Чорна Чорна Лідія Георгіївна
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Циганенко Циганенко Галина Валентинівна
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Коробанова Коробанова Ольга Леонідівна
кандидат психологічних наук, науковий співробітник
Плетка Плетка Ольга Тарасівна
молодший науковий співробітник

 


Контактна інформація

Адреса: 04070, Київ, вул. Андріївська, 15
Телефон: (044) 425-24-08
Електронна адреса: pavelgorn@mail.ru
Сторінка лабораторії на Facebook
Стаття про лабораторію у Вікіпедії
Офіційний сайт ІСПП НАПН України

 

Дата останнього оновлення: 23.05.2017 р.

© 2015–2017 Лабораторія психології малих груп та міжгрупових відносин
gorn.kiev.ua/group

 


Головна Інформація, Новини Основні публікації і захищені дисертації Участь лабораторії у науковому житті Волонтерська і громадська діяльність Електронна бібліотека Фотогалерея